еМагазин

Tag : шутка

Локално

МВР: Приведена жена која му се заканувала на директорот на затворот во Шутка

Никола Осило
На 14.06.2019 година во СВР Скопје било пријавeno дека околу 10.30 часот пред главната капија на Затвор Скопје дошла Б.С. и недолично се однесувала кон
Македонија ТОП СТОРИИ

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Редакција
Есад Рахиќ на денешната седница на Владата е назначен за нов директор на затворот „Скопје„ во Шутка. Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за куќниот притвор: „Кога на власта и треба 2/3 мнозинство, Мијалков и прави брегзит на Шутка“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашната одлука на Апелацискиот суд да му одреди куќен притвор на поранешниот прв разузнувач Сашо Мијалков. Реакциите се
Македонија

По инцидентот со Миле Јанакиески и Спиро Ристовски во Шутка, сменети правилата во затворот

Редакција
Управата за извршување на санкции информираше дека директорот на КПУ Затвор Скопје – Ѓоко Котевски посочил дека во најкус можен рок е постапено и реализирани
Македонија

По инцидентот, Јанакиески и Ристовски префрлени во Хашкиот дел на затворот

Редакција
Директорот на КПУ „Скопје“, Ѓоко Котевски, на денешната прес-конференција посочи дека во моментов притворените лица М.Ј и С.Р.  се сместени во други притворски простории поточно
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „експлодира“ за затворскиот инцидент со ексминистрите Јанакиески и Ристовски

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи имаше по вчершаната вест за инцидентот во Затворот Скопје во Шуто Оризари во кој беа вмешани ексминистрите Миле Јанакиески и
Македонија

Јанакиески и Ристоски нападнати во затворот Шутка

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески и поранешниот министер за образование, Спиро Ристоски, денеска биле нападнати во затворот во Шутка. Медиумите јавуваат дека
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Полека, полека, Шутка ко Халкидики станува. Исто друштво, иста забава“: Твитер за приведувањето на Јанакиески, Вељаноски и Ристоски

Редакција
Очекувано, низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи по најновите случување во врска со настаните од 27. април 2017 година во македонското Собрание. Повторно
Македонија

Јане Ченто се извини за инцидентот во ќелијата во Шутка

Редакција
Притвореникот Јане Ченто во писмо до управата на Истражниот затвор во Шуто Оризари признава дека погрешил и дека е виновен за инцидентот на 18 јануари
Локално

МВР со детали: Претепани полицајци во „Шутка“ по пријавен обид за киднапирање

Никола Осило
На 28.01.2019 околу 17.20 часот е пријавено дена на улица “Индира Ганди” во Шуто Оризари малолетничка наводно видела дека непознати лица насилно внеле женско лице