еМагазин

Tag : симпозиум

БАШ НИ Е ЌЕФ

Централно европски симпозиум за фармацевтска технологија „CESPT 2023“ – примена на иновации и нанотехнологија во фармацијата

Редакција
Фармацевтскиот развој и потенцијалот на нано медицината и нанотехнологијата, нивното присуство во клиничката терапија и ефектите во терапевтските третмани и во современата дијагностика беше централна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Над 100 пластични хирурзи, дерматолози, стоматолози и орални хирурзи дел од Првиот меѓународен Симпозиум за естетска медицина

Редакција
Најновите трендови во областа на естетската медицина и примената на нови современи методи во насока на унапредување на третманот на пациентите беа главните теми на...
Македонија

Поради несовесната лекарка: Дезинфициран ресторанот „Рагуза 360“, вработените ќе се тестираат за корона вирус

Редакција
Од ресторанот „Рагуза 360“ денеска преку соопштение информираат дека по одржувањето на симпозиумот на дерматовенеролози не организирале друг настан. Објектот, посочуваат оттаму, е дезинфициран од...