еМагазин

Tag : Скендербег

Локално

Дрско разбојништво: Среде бел ден му ги зеле парите на плоштадот „Скендер бег“

Никола Осило
На 12.04.2019 во 12,34 ч. Б.С (18) од Куманово, пријавил дека околу 11,50 ч. во близина на плоштад „Скендер бег“ две лица со закана му
Македонија

Министерот Едмонд Адеми одликуван со титулата ”Витез на редот на Скендербег”

Никола Осило
Претседателот на Албанија, Илир Мета, го одликуваше министерот за односи со дијаспората, Едмонд Адем со титулата ”Витез на редот на Скендербег”, титула со која се