еМагазин

Tag : словачка

Балкан ТОП СТОРИИ

Србија и Словачка прогласија вонредна состојба поради корона вирусот

Редакција
Србија синоќа прогласи вонредна состојба низ целата територија поради епидемијата на коронавирусот. Претседателот на земјата, Александар Вучиќ најави дека одлуката ќе стапи на сила веднаш,...
Македонија

Полицијата трага по македонска државјанка во Словачка

Редакција
Скопјанецот Р.Т.(46) вчера пријавил дека речиси една недела неможе да воспостави контакт со неговата сопруга А.Т.(33), која на 27 јули 2018 година заминала за Република...