еМагазин

Tag : сомнителни

Македонија

Детален преглед на состојбата по болниците во кои се лекуваат пациенти со Ковид-19

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се шест пациенти. Вкупно се хоспитализирани 80 пациенти. На кислородна поддршка се...