еМагазин

Tag : сопственици

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ван Хол“ кој има фабрика во Македонија, доби нови сопственици

Редакција
Белгиската компанија за производство на автобуси, „Ван Хол“, која има фабрика и во ТИРЗ „Бунарџик“ кај Скопје, доби нови сопственици, холандската компанија ВДЛ и германската...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во „Пандора документите“ и сопственици на две фирми од Македонија

Редакција
Меѓународниот конзорциум за истражувачко новинарство (ИЦИЈ) завчера ги објави “Пандора документи“, збирка од околу 12 милиони документи, кои откриваат дека светски лидери, милијардери и ѕвезди...
Бизнис

Македонската банкарска асоцијација ги повикува банките и штедилниците да се запишат во Регистарот на вистински сопственици

Редакција
Македонската банкарска асоцијација (МБА) ги повикува сите правни лица – клиенти на деловните банки и штедилници кои подлежат на обврската за запишување на вистински сопственик...
Бизнис

Фирмите за три месеци треба во Централен регистар да ги пријават вистинските сопственици

Редакција
Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски заедно со заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија, Ото Граф, директорката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои се сопственици на „Глобал“?

Редакција
Трговскиот центар „Глобал“ во Струмица деновиве е во фокусот на јавноста поради пожарот кој го опустоши истиот. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Сите детали за пожарот во „Глобал“:...