еМагазин

Tag : станица

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Нова снимка од нападот на железничката станица во Краматорск

Редакција
На социјалните мрежи се појави нова вознемирувачка снимка од нападот на железничката станица во украинскиот град Краматорск, во кој според украинските власти загинаа најмалку 39...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија демантира дека извршила напад на железничката станица во Краматорск

Редакција
Руското Министерство за одбрана соопшти дека не извршиле напад врз железничка станица во источна Украина. – Сите изјави на претставниците на националистичкиот режим во Киев...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Целосно реновирана и модернизирана бензинската станица на Макпетрол во Визбегово, Скопје

Редакција
Речиси 75 години „Макпетрол“ АД се стреми кон постојан напредок и воведување новитети во своето работење, знаејќи дека својот успех го должи на довербата и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски не се појавил во полициска станица, туку неговиот правен застапник

Редакција
Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска не се појавил на информативен разговор во Полициската станица Центар. Во полициската станица дошол неговиот правен застапник,...
Македонија

Инцидент на гласачко место во Општина Аеродром, лицето приведено

Редакција
Дваесет и двегодишен скопјанец денеска го нарушил јавниот ред и мир на гласачкото место во Основното училиште „Лазо Ангеловски“ во општина Аеродром, Скопје. Тој навредувал...