еМагазин

Tag : статут

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Султан“ партии: Колкава моќ има Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Како Македонија да стане подемократско општество, кога политичките партии во земјава не се демократизираат самите себе. Водечките партии во земјава експертите ги нарекуваат и „султан“...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колкава моќ има Заев во партијата, што пишува во Статутот на СДСМ?

Редакција
Смените во раководството на владејачката СДСМ деновиве се топ тема во јавноста и на социјалните мрежи, а во фокусот е лидерот на партијата и премиер,...