еМагазин

Tag : стоби

БАШ НИ Е ЌЕФ

Шест златни медали за вината на „Стоби“ на најпрестижниот вински натпревар „Мундус вини“

Редакција
Шест златни и еден сребрен медал за вината на „Стоби“ е резултатот што го постигна оваа винарница на престижниот меѓународен вински натпревар „Мундус вини“ кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Платинест медал за „Стоби“ на престижниот вински натпревар „Декантер“ во Азија

Редакција
Црвеното вино „Веритас“ од бербата од 2015 година на винарницата „Стоби“ се закити со највисокото признание – платинест медал, на престижниот вински натпревар „Декантер“ во...
Локално

Чистејќи пат кај Стоби нашле граната

Никола Осило
На 06.08.2019 во 15,00 часот било пријавено дека во Градско на локалитетот Стоби од страна на работници кои го чистеле патот била пронајдена граната од...
Бизнис

Висококвалитетните премиум вина од „Стоби“ освојуваат три континенти

Редакција
Висококвалитетните вина од класик и премиум линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

На свечениот ручек за папата Франциск ќе бидат послужени вина на винарницата „Стоби“

Редакција
Папата Франциск за време на неговата историска посета на земјава утре (7 мај) ќе биде послужуван со ексклузивни вина на винарницата „Стоби“. Најквалитетните вина на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Папата Франциск ќе биде послужен со едно од најдобрите македонски вина на свечениот ручек

Редакција
Папата Франциск за време на неговата историска посета на земјава во вторник (7 мај) ќе биде послужуван со ексклузивни вина на винарницата „Стоби“, информираа од...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Винаријата „Стоби“ на Минчо Јорданов го прослави десетиот роденден

Редакција
Винаријата Стоби го одбележа големиот македонски празник Св. Трифун и својот јубилеј 10 години од постоењето во присуство на своите пријатели од бизнис, политичкиот, дипломатскиот...
ЖИВОТ

(Фото) DRAMA Matinée: Време е на модата да и го вратиме достоинството во Македонија

Редакција
Модата во Македонија и соработките за 2019-2020 година беа темите на кои се дискутираа на првото DRAMA Matinée, предводено од Ивана Кнез модната дизајнерка и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Виното „Розе“ на „Стоби“ ги освои критичарите на „Вашингтон пост“

Редакција
Виното „Розе“ од бербата 2017 на винаријата „Стоби“ се здоби со многу значајно признание од влијателниот американски весник „Вашингтон пост“, кој на своите читатели, непосредно...
CHECK IN

Дестинација Македонија – најголемата кампања за патувања дома!

Редакција
Започна најголемата кампања за патувања во државава – Дестинација: Македонија, која ја реализира водечкиот сајт за групни попусти и воедно лидер во е-трговијата Grouper.mk!  Кампањата, која...