еМагазин

Tag : столб

Локално

Баксуз ресенчанец: Завршил во болница откако се акнал во столб со украдено „Берлинго“

Никола Осило
На 13.08.2019 во 04,00 часот било пријавено дека во Ресен на улицата „Борис Кидрич“ во правец на с.Царев Двор патничко моторно возило „Цитроен Берлинго“ со...
Локално

Беровчанец почина откако со „Југо“ удрил во бетонски столб

Никола Осило
На 08.07.2019  околу 19.45 часот на ул.,,Вељко Влаховиќ“ во Берово Ѓ.Р.(75) од Берово, управувајќи патничко возило „Југо Корал 55“ со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола...