еМагазин

Tag : таблички

Бизнис

„Сектрон“ го доби тендерот на Владата за набавка на камери за препознавање регистерски таблички вреден 37.000 евра

Никола Осило
Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на камери за препознавање на регистарски таблички за возила склучи договор  со друштвото за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сами ќе си плаќаме за новите регистарски таблички со ознаката NMK?

Редакција
Согласно Договорот од Преспа кој од вчера е на сила, за најмногу четири месеци Министерството за внатрешни работи треба да почне да издава нови регистарски...
Македонија ТОП СТОРИИ

За најмногу четири месеци треба да се сменат регистарските таблички од МК со NMK

Редакција
Министерството за внатрешни работи да започне со издавање на нови регистерски таблички, во рок од 4 месеци. Во меѓувреме, како преодно решение, МВР ќе обезбеди...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови детали: Во несреќата кај Лесковац на лице место починале маж и две жени

Редакција
Во сообраќајната несреќа која се случи во близина на Лесковац, Србија, во која се преврете автобус со македонски регистарски таблици, на лице место загинал еден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца загинати откако се преврте автобус со македонски регистерски таблички близу Лековац

Редакција
Автобус со македонски регистерски таблички излета утрово околу 1.45 часот од автопат во близина на Лесковац при што загинаа три лица. Во сообраќајната несреќа што...
Македонија

(Фото) На автопат во Грција поради силен ветер се превртел камион со македонски регистарски таблички

Редакција
Поради силени ветер, камион со македонски регистарски таблички се превртел на автопатот Комотини – Ксанти во југоисточниот дел на Грција, а возачот поминал без никакви...