еМагазин

Tag : топло време

ЖИВОТ

Продолжува топлиот период, денеска сончево време со засилен ветер

Редакција
Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец, наместа со брзина и над...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До среда продолжува периодот на топло време со високи утрински и дневни температури

Редакција
Продолжува периодот на сончево и многу топло време. За утре синоптичарите најавуваат мала локална облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...
ЖИВОТ

Денеска сончево и топло време

Редакција
Денеска времето ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

До петок сончево и топло време, од сабота дожд и заладување

Редакција
До петок времето ќе биде стабилно со значителен пораст на температура. Особено топло ќе биде во четврток и петок, кога дневната температура ќе биде над...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Многу топло време и повисоки температури утре и во сабота, од недела попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
Многу топло време со пораст на дневните температури ќе се задржи утре и во сабота. Утринските температури утре ќе се движат од 11 до 20...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Високи температури до крајот на неделава

Редакција
Периодот на многу топло време продлжува до крајот на неделава. Во попладневните и вечерните часови ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сончево и многу топло утре, за време на викендот попладне пороен дожд и грмежи

Редакција
Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло со краткотрајна нестабилност кон крајот на денот во југозападните делови. Утринските температури ќе се движат од...
ЖИВОТ

Времето денеска сончево со пролетни температури до 18 степени

Редакција
Времето денеска во западните делови од земјата ќе биде со мала до умерена, а на истокот со значителна облачност. Рано претпладне на југоистокот ќе има...
ЖИВОТ

Денеска времето променливо облачно и потопло, температурата до 31 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло, со услови за појава на краткотраен дожд во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен...
ЖИВОТ

Денеска стабилно и топло време, во сабота дожд и ретки грмежи

Редакција
Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најавуваат дека следува период на стабилно и топло време, освен во сабота кога во планинските предели ќе има изолирана...