еМагазин

Tag : Тоше Проески

Забава

(ВИДЕО) Крушево со рози и песна се сеќава на Тоше Проески

Редакција
Крушево и Македонија денеска се сеќава на Тоше Проески. Единаесет години откако на 16 октомври 2007 година нашата најголема музичка ѕвезда во сообраќајна несреќа го
ЖИВОТ

Весна Бејби за Тоше: Мислев едно време дека со годиниве ќе спласне тагата, исто е како оној вторник

Редакција
Денеска навршуваат 11 години од смртта на најпознатиот македонски пејач на Балканот, Тоше Проески. Тоше остана да живее преку песните, а на почетокот на ноември
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) 11 години без Тоше: Топ 5 песни по кои вечно ќе го паметиме

Редакција
Денеска се навршуваат 11 години од трагичното загинување на најпопуларниот македонски пејач на сите сите времиња, Тоше Проески. Тодор Проески – Тоше е роден на
Локално

Крушево се подготвува со ружи да ги пречека маратонците кои ќе трчаат во чест на Тоше

Редакција
Општина Крушево организирано се подготвува и годинава за заеднички пречек на маратонците кои ќе трчаат во чест на Тоше. Маратонците трчаат од Нова Градишка, Хрватска