еМагазин

Tag : Трамп

Македонија ТОП СТОРИИ

Фотографијата на Заев со Сорос хит во грчките медиуми: И Грците не го сакаат милијардерот

Редакција
Фотографијата на македонскиот премиер Зоран Заев со милијардерот Џорџ Сорос од Давос осамна во сите грчки медиуми, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Како и
Свет

Трамп, Макрон и Путин не доаѓаат на самитот во Давос

Редакција
Во Давос од 22 до 25 јануари се одржува економскиот форум каде ќе бидат светските челници и на кој ќе се зборува за стратегии за
Свет

„Њујорк тајмс“: Трамп размислува за повлекување на САД од НАТО

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп размислува да ги повлече САД од НАТО, објави американскиот весник „Њујорк тајмс“ повикувајќи се на неименувани помошници на шефот на американската
Свет

Лобисти на Саудиска Арабија закупиле 500 соби на три месеци во хотел на Трамп

Никола Осило
Лобисти кои работеле во име на Саудиска Арабија во периодот по претседателските избори во САД во 2016 година, закупиле 500 ноќевања во луксузен хотел на
Македонија

(Фото) Маја Иванова „се дружеше“ со Меланија Трамп и Ангела Меркел

Никола Осило
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов заедно со својата сопруга Маја Иванова на покана на францускиот претседател  Емануел Макрон, вчера во Париз присуствуваше на церемонијата по повод
Забава

(Видео) Интернет „прегреа“ за чевелот на Трамп: Тоалетна хартија или Уставот на САД?

Никола Осило
Најновото видео од претсдеталот на САД, Доналд Трамп на кое се гледа како при влегување во авион од неговиот чевел виси парче хартија ги запали
Македонија

Трамп му честита на Иванов: Договорот од Преспа го отвора патот до НАТО и ЕУ

Никола Осило
Договорот од Преспа го отвора патот на Македонија до членството во НАТО и ЕУ, му пишува американскиот претседател Доналд Трамп на својот македонски колега Ѓорѓе