еМагазин

Tag : Трамп

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Продолжува хаосот во САД, Трамп се закани со војска на улиците

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа ја ангажираше војската и Националната гарда за да ги растера демонстрациите околу Белата куќа, а потоа се прошета во паркот...
Свет ТОП СТОРИИ

Трамп повторно ја шокира Америка, зема лек за маларија како превентива од коронавирусот

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека повеќе од една седмица зема хидроксихлороквин, лек за маларија, како превентива од новиот коронавирус. – Го употребувам последната...
Свет

(Видео) „Часовникот на смртта на Трамп“ на Тајмс Сквер во Њујорк ги брои починатите од корона вирусот

Редакција
На Тајмс Сквер во Њујорк е поставен „Часовникот на смртта на Трамп“ кој го покажува бројот на смртни случаи од коронавирусот во САД, за кој...
Свет

Расте бројот на труења во САД по „саркастичниот“ совет на Трамп за вбризгување на дезинфициенти

Редакција
Директорката на американскиот Завод за јавно здравство во сојузната држава Илиноис, Нгоки Езике изјави дека е регистриран значителен пораст на труење со дезинфекциски средства во...
Свет ТОП СТОРИИ

Трамп предлага инјектирање дезинфекциски средства како лек за коронавирусот, лекарите шокирани

Редакција
Претседателот на САД повторно коментираше за лек против Ковид-19, но неговите коменатри експертите ги нарекоа „неодговорни и опасни“. Поточно, Доналд Трамп сугерираше дека инјектирање средство...
Свет

Трамп: САД ќе прекине да ја финансира СЗО поради пропустите за корона вирусот

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека им наредил на членовите на администрацијата барем привремено да го запрат финансирањето на Светската здравствена организација (СЗО) заради...
Свет

Трамп: Не очекуваат најтешки недели, ќе има многу мртви

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека на САД им следуваат најтешки недели во борбата против коронавирусот, предупредувајќи дека ќе има многу смртни случаи. „Ќе има...
Свет ТОП СТОРИИ

„Тепачка“ за вакцина за коронавирусот: Трамп нудел милијарда долари?

Редакција
Американскиот претседател Доналд Трамп понудил милијарда долари за вакцина за коронавирусот која ја развива германската компанија „CureVac“, објави германскиот весник „Велт“. Овој реномиран медиум цитирајќи...
Свет ТОП СТОРИИ

Цела Шпанија и Литванија од утре во карантин, Трамп се тестираше за корона вирусот

Редакција
Шпанија и Франција воведуваат уште построги мерки за борба против ширењето на новиот коронавирус, бројот на смртни случаи се уште се зголемува во Кина, додека...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Трамп прогласи вонредна состојба во САД поради корона вирусот

Редакција
Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во земјата поради ширењето на новиот коронавирус. Во своето обраќање тој истакна дека ќе распредели 50 милијарди...