еМагазин

Tag : трансакции

Техно

Расте бројот на новоотворени е-продавници во Македонија

Редакција
Македонските граѓани сѐ повеќе купуваат онлајн, но и отвораат онлајн продавници, за што според Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, покажува порастот на бројот на трансакции,...
Бизнис

Раст на прометот на Македонската берза во септември

Редакција
Месечниот билтен на Македонската берза за септември покажува раст на прометот за 117,71%. Тој во септември изнесувал 731.880.458 денари. Раст бележи и бројот на трансакции...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Скопски пазар“ ја „тресе“ берзата: Продадени акции за 600.000 евра во четири блок-трансакции

Никола Осило
Во четири блок-трансакции во вкупна вредност од 36,9 милиони денари или околу 600.000 евра денеска на Македонската берза беа продадени 2.502 акции од „Скопски пазар“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со промотивна кампања за Mastercard кредитните картички

Редакција
НЛБ Банка во периодот од 20.09.2019 до 20.10.2019 година спроведува промотивна кампања за НЛБ Mastercard кредитните картички за физички лица (Mastercard Standard, Mastercard Light, Mastercard...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се најтргувани акции на Македонската берза во мај

Редакција
Во месечниот билтен на Македонската берза се објавени најтргуваните акции на Официјалниот пазар на Берзата во мај: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кои акции на Македонската берза во мај...
Бизнис

Раст на прометот на Македонската берза во мај

Редакција
Прометот на Македонската берза во мај бележи раст од 140,93% и изнесува 1.105.508.170 денари, стои во месечниот билтен на Берзата. Бројот на трансакции исто така...
Бизнис

Раст на прометот на Македонската берза во март за 232,30%

Редакција
Според билтенот на Македонската берза за месец март, минатиот месец на Берзата е остварен промет од 995.462.412 денари, што е раст од 232,30%. Бројот на...
Техно

100 милиони евра во онлајн трансакции во првите три квартали од годинава

Редакција
Во трите квартала од 2018 година направени се трансакции во вредност од 100 милиони евра со платежни картички за купување онлајн што претставува 28% пораст...
Бизнис

Во блок-трансакции продадени 3.000 акции од Комерцијална банка

Никола Осило
Во три блок трансакции вредни по 5,1 милион денари денеска на Македонската берза се продадоа 3.000 акции од Комерцијална банка. Акциите се продадоа по цена...
Бизнис

Во два блока продадени 2.641 акција од Комерцијална банка

Никола Осило
Во две блок-трансакции вредни 13,6 милиони денари денеска на Македонската берза се продадоа 2.641 акција од Комерцијална банка АД Скопје. Во првата трансакција вредна 7,7...