еМагазин

Tag : тротинет

ЖИВОТ

РСБСП: Кој, како, кога, и каде може да управува електричен тротинет

Редакција
Електричните тротинети и електромобилноста се нешто ново, нешто што е во тренд, нешто популарно и актуелно. Пред само една година, електричните тротинети ги гледавме како...
Локално

Во „судар“ меѓу велосипед и тротинет тешко повредена скопјанка

Редакција
На 27.04.2021 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„11 Октомври“ се случила сообраќајна незгода помеѓу тротинет, управуван од Г.С.(36) и велосипед,...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Одржувајте ги фит и умот и телото со електричен тротинет

Редакција
Мобилноста, но и физичката подготвеност на поединецот, се навистина актуелни теми и во 2019 година, особено ако притоа може да се придонесе и за заштита...
ЖИВОТ

(Видео) Шилегов хит на социјалните мрежи: Иако секој ден вози, ќе паднеше од електричен тротинет

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов честопати низ скопските улици го гледаме со електричен тротинет. Но на вчерашната изложба на автомобили, не се снајде најдобро,...
ЖИВОТ

Шилегов се пофали дека за еден ден поминал 65 километри на електричен тротинет

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов кој пред неколку дена објави фотографии на својот Фејсбук профил како се движи низ градов на електричен тротинет, со...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Средношколци трансформираа инвалидска количка во електричен тротинет

Редакција
„KICK-IT Скутерс!“ се победници на Иновативниот камп 2018 кој се одржа на 23 ноември 2018 во Скопје, во организација на „Џуниор ачивмент“ Македонија. Тимот составен...