еМагазин

Tag : Трубарево

Локално

Приведен скопјанец кој го „разбудил“ Трубарево

Никола Осило
На 17.08.2019 во 03,35 часот во с.Трубарево-скопско пред угостителски објект Д.А.(32) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир
Локално

Тешко се повредил при обид да се качи на воз кај Трубарево

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 23,55 часот било пријавено дека на железничка станица Трубарево, додека две лица – мигранти се обидувале да се качат на товарен