еМагазин

Tag : Трубарево

Локално

72-годишникот кој со автомобил усмрти мотоциклист во Трубарево бил „мортус пијан“, одреден му е триесетдневен притвор

Редакција
Триесет дена притвор му е одреден на 72-годишникот кој вчера во скопско Трубарево предизвика сообраќајна несреќа со смртни последици. Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба...
Локално

Се тепале четворица на четворица во кафана во Трубарево

Редакција
На 12.09.2019 околу 02.40 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека пред угостителски објект во Трубарево бил нарушен јавниот ред и мир со...
Локално

Приведен скопјанец кој го „разбудил“ Трубарево

Редакција
На 17.08.2019 во 03,35 часот во с.Трубарево-скопско пред угостителски објект Д.А.(32) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир...
Локално

Тешко се повредил при обид да се качи на воз кај Трубарево

Редакција
На 30.12.2018 година во 23,55 часот било пријавено дека на железничка станица Трубарево, додека две лица – мигранти се обидувале да се качат на товарен...