еМагазин

Tag : тунели

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Како изгледаат тунелите на Хамас кои се клучни во војната со Израел

Редакција
Израел продолжува со воздушните напади на Појасот Газа, но и со копнената офанзива, во која клучни се бројните тунели на милитантите на Хамас, но и...
Бизнис

Иноватори од Кавадарци и Кочани почнаа со производство на тунели за дезинфекција

Редакција
Иноватори од Кавадарци и Кочани почнаа со производство на тунели или комори за дезинфекција. Професорот Димитрија Ангелков од Кавадарци вели дека коморите се идеални за...
Локално

(Видео) Како ќе изгледаат тунелите под Кале кои треба да ги спојат двете страни на Скопје

Редакција
Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција со видеопрезентација го најави почетокот на постапката за проектирање на капиталниот градежен зафат „Тунелите под Кале“. – Со подземни тунели...