еМагазин

Tag : Турци

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Евидентирале дека турски државјани влегле во Македонија, а ги немало на Блаце, кривична за двајца полицајци

Редакција
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи (МВР) до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Реакција за Пописот и од турското МНР

Редакција
Турција ги поддржува легитимните барања и ги штити правата и интересите на турската заедница, која со векови живее на територијата на Северна Македонија и која...
Македонија ТОП СТОРИИ

Турски државјани избегале од хотел-државен карантин во Скопје со чаршав импровизиран како јаже

Редакција
Двајца турски државјани на возраст од 22 и 24 години, од кои едниот бил позитивен на коронавирусот, синоќа избегале од хотел-државен карантин во Скопје со...
Локално

Приведени двајца Турци кои неовластено се движеле во кругот на Министерството за одбрана

Редакција
На 30.09.2019 во 23.50 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека од страна на АРМ биле задржани двајца странски државјани, кои неовластено се движеле...
Локално

Приведени Србин и двајца Турци поради тепачка на граничниот премин Табановце

Редакција
На 04.08.2019 во 08,00 часот од полициски службеници на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Северна Македонија, приведени биле Н.Ж (39), државјанин на Р.Србија...