еМагазин

Tag : Тутунски комбинат

Бизнис

Тутунски комбинат Припеп со зголемена добивка во првото полугодие

Редакција
Тутунски комбинат АД Прилеп во првото полугодие од годинава оствари добивка во износ од 3.713 илјади денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза. -Оперативните приходи се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зоран Пачешкоски избран за генерален извршен директор на Тутунски комбинат Прилеп

Редакција
Одборот на директори на Тутунски комбинат АД Прилеп за извршни членови во Одборот на директори ги избра Зоран Пачешкоски од Прилеп, дипломиран економист и Гоце Котески од...
Бизнис

Тутунски комбинат Прилеп лани со добивка

Редакција
Финансискиот резултат на Тутунски комбинат АД Прилеп за периодот 01.01.2022 – 31.12.2022 година покажува добивка во износ од 140.103 илјади денари, информираат од Друштвото преку...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Голем пожар: Горат бараки во близина на Стара рампа во Скопје

Редакција
Претпладнево избувна пожар во близина на Тутунски комбинат во Скопје спроти Управата за јавни приходи, информира за МИА од бројот 112 за итни случаи. Оттаму...
Бизнис

Прилепски Тутунски комбинат во првите три месеци од годинава работел со загуба

Редакција
Финансискиот резултат за Тутунски комбинат АД Прилеп за период 01.01.2021-31.03.2021 година покажува загуба во износ од 68.457 илјади денари, информираат од Комбинатот преку Македонската берза....
Бизнис

Владата одлучи Тутунски комбинат Прилеп да преземе 700 тони тутун од вишокот од последната реколта

Редакција
Владата синоќа на седница ја разгледа и усвои информацијата за состојбите за откуп на тутун од реколта 2020 година и донесе заклучок да му се...
Бизнис

Тутунски комбинат лани работел со добивка

Редакција
Тутунски комбинат АД Прилеп за период 01.01.2020-31.12.2020 оствари добивка во износ од 31.004 илјади денари, информира компанијата преку Македонската берза. „Споредбено со претходната 2019 година...
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ лани оствари добивка од 39,2 милиони денари

Редакција
„Тутунски комбинат“ АД Прилеп во текот на минатата година оствари добивка од 39,2 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на претходната година...
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ оствари загуба од 66,2 милиони денари

Редакција
„Тутунски комбинат“ АД Прилеп во првото полугодие од годинава оствари загуба од 66,2 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период...
Бизнис

Ќе се распродава имот на тутунскиот комбинат „Боро Петрушевски Папучар АД – Куманово“

Редакција
Владата на последната седница ја разгледа и усвои информацијата за Објавата за продажба на недвижни ствари во Куманово, Ваксинце и Лојане, како и движни ствари машини,...