еМагазин

Tag : убиен

Македонија ТОП СТОРИИ

32-годишен Македонец претепан до смрт во Есен, Германијa

Редакција
Гермаски Билд објави дека изминатава сабота во Есен, Германијa, по тепачка со други две лица починал 32-годишен Македонец. Тепачката се случила околу 2 часот по...
Локално ТОП СТОРИИ

Во Крива Паланка убиен 76-годишен маж

Редакција
Во Крива Паланка завчера во неговиот дом бил пронајден починат 76-годишен маж, а обдукцијата покажала дека се работи за убиство, информираат од Секторот за внатрешни...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Американецот Брен Рено е првиот странски новинар убиен во Украина

Редакција
Американскиот новинар Брен Рено (51) загина откако руските сили отворија оган врз автомобил во движење во близина на Ирпин. Рено бил погоден во врат. Тој...
Свет ТОП СТОРИИ

Украинската Служба за безбедност тврди дека убиениот украински преговарач загинал во специјална задача

Редакција
Членот на украинската делегација за преговори со Русија, Денис Киреев загина во специјална задача, соопшти синоќа главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина....
Свет ТОП СТОРИИ

Убиен еден од украинските преговорачи поради наводно предавство

Редакција
Украинска Правда денеска објави дека Денис Киреев, еден од украинските преговарачи вклучени во преговорите со Русија, е убиен во Киев. Според весникот, кој се повикува...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) Објавено видео од убијците на грчкиот новинар Јоргос Карајваз

Редакција
Грчките медиуми објавија видео од безбедносни камери, на кое, како што пишуваат, снимени се лицата кои во петокот напладне, со десет куршуми, пред неговиот дом,...
Балкан

(ВИДЕО) „Македонија е грчка“, една од главните пароли на погребот на убиениот Грк во Албанија

Редакција
Денеска во селото Буларат во близина на албанско-грчката граница беше погребан Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со калашников кон полицајци, кои...
Балкан

(ВИДЕО) Телото на убиениот Грк во Албанија предадено на фамилијата

Редакција
Телото на Константинос Кацифас (35), кој беше убиен од албанската полиција, откако пукал со калашников кон полицајци, кои сакале да тргнат грчко знаме, денеска и...
Балкан

Грчки медиуми: Албанските власти кријат докази за убиството на Кацифас

Редакција
Адвокатот кој ја преставува фамилијата на Константинос Кацифас (35), Гркот кој пред неколку дена беше убиен од албанската полиција, за грчките медиуми вели дека грчката страна...
Балкан

Дали е „ладнокрвно убиен“: Грчките медиуми се сомневаат во албанската верзија за убиството на Кацифас

Редакција
Убиството на етничкиот Грк, Константинос Кацифас (35) во Албанија е топ тема во грчките медиуми. Како што пренесува дописникот на еМагазин од Солун, медиумите во нивното...