еМагазин

Tag : уцена

Локално

Приведени двајца гостиварци: Уценувале девојка со објава на компромитирачки материјали

Никола Осило
Двајца помлади гостиварци завршија во полициска станица под сомнение дека уценувале сограѓанка. Од полицијата информираат дека вчера (7 август) околу 15 часот и 30 минути,
Локално

Несекојдневен случај: Две жени уценувале Гостиварец со компромитирачко видео

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против З.Р.(34) од село Ростуше поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ и
Локално

Уценувана кумановка: И барал 3.000 евра да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.А.(27) од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. „На 19.05.2019 година на
Локално

И барал пари и накит на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило
Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче  за уцена. Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22)
Локално

Уцена: И барал пари на малолетничка за да не објави екплицитни фотографии

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А.(17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“,
Македонија

Канческа Милевска: Не бев уценувана, ниту уценував

Редакција
По денешното рочиште за случајот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска, изјави дека никој не ја уценувал, ниту
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Сакаат ли Села и Касами да бидат обележани како главна пречка за влез на Македонија во НАТО?

Редакција
Алијансата на Албанците на Зијадин Села и Беса на Биљал Касами, сакаат Македонија да ја видат во НАТО и ЕУ, но кога дојде време да
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Заев сардисан со уцени од сите страни

Редакција
Колку политичарите во земјава, навистина сакаат да ја видат Македонија во НАТО и ЕУ сме се увериле многу пати до сега, а деновиве уште повеќе.