еМагазин

Tag : унгарски

Балкан

(Видео) Унгарски војници од КФОР ги спуштаат штитовите пред Србите во Косово: Хит на социјалните мрежи во Србија

Редакција
Видео на кое се гледа како унгарските војници, дел од КФОР (НАТО) ги спуштаат штитовите пред Србите кои протестираат во Звечан, општина на северот од...