еМагазин

Tag : уписи

Македонија

Уписите во основните и средните училишта во јуни, на факултетите во август и септември

Редакција
Уписите во основните и средните училишта ќе се спроведат во јуни, соопшти денеска министерот за образование и наука, Арбер Адеми. На прес-конференцијата во Владата, Адеми...
Македонија

Почнува уписот на УКИМ, слободни 10.710 места

Редакција
На Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје денеска и утре е првиот рок за упис во прва година додипломски студии во учебната  2019/2020 година....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Саем на австралиско образование: „Гледај во иднината – студирај во Австралија“

Редакција
Агенцијата за образование Future Option (www.futureoption.net/mk) ве повикува на Саемот на австралиско образование 2018 „Гледај во иднината – студирај во Австралија“ кој ќе биде организиран...