еМагазин

Tag : ураган

Балкан

(Видео) Ураганот „Јанос“ во Грција остави пустош зад себе: Двајца загинати и еден исчезнат во невремето со огромна материјална штета

Редакција
Ураганот „Јанос“ кој вчера ја зафати Грција, остави пустош зад себе. Билансот од невремето е двајца загинати, 619 спасени, уништени домови, поплавени улици и непроценлива...
Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) По невремето во Преспа: Автокапот Крани како погоден од ураган

Редакција
Ден по големото невреме во охридско-преспанскиот регион автокапот Крани на Преспанското езеро изгледа како да е погоден од ураган. На Твитер видео сподели новинарот Фуркан...
Свет

Две лица загинаа во ураганот „Мајкл“, околу 320.000 не успеале да се евакуираат

Редакција
Околу 320.000 луѓе не се евакуирале на брегот на Мексиканскиот Залив на Флорида пред ударот на ураганот „Мајкл“, соопшти официјален претставник на американскиот Црвен крст....
Свет

(Видео) Ураганот „Мајк“ зајакна: „Со децении не сме виделе вакво нешто”

Редакција
Ураганот Мајкл, кој гувернерот на Флорида Рик Скот го опиша како „монструозен“, зајакна и сега се класифицира како ураган од втора категорија, а наскоро неговата...
Свет

(Видео) Ураганот „Флоренс“ донесе делфини на улиците во САД

Редакција
Ураганот „Флоренс“ кој удри на брeгот на САД пред неколку дена предизвика надојување на водите од океанот со кои дојдоа и делфини кои пливаа по...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Ураганот Флоренс ги зеде првите жртви во САД

Редакција
Ураганот „Флоренс“ ги зеде и првите жртви во Северна Каролина. Мајка и бебе загинаа кога дрво паднало врз нивната куќа, додека таткото се здобил со...