еМагазин

Tag : успех

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Илина Арсова постигна огромен успех: На Антартикот ја заокружи мисијата да ги искачи највисоките врвови на сите континенти

Редакција
Македонската алпинистка и планинарка Илина Арсова ја заврши нејзината мисија „7 врвови“. Со искачувањето на врвот Винсон 4.892 метри надморска височина на Антартикот таа стана...
Бизнис

Како македонските компании најдобро да го организираат службениот возен парк

Никола Осило
Денешните бизнис практики бараат сосема нов пристап кон корпоративната мобилност, а претприемачите се под притисок да го одберат вистинското решение за максимално искористување на придобивките...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Малата Риниса се роди по втор пат во клиничката болница „Жан Митрев“

Никола Осило
Риниса уште на својот прв ден во животот се соочи со огромен проблем, проблем кој за неа значеше живот или смрт. Не по своја волја таа уште...
Спорт ТОП СТОРИИ

Дарко Поп Ацев за неговиот брат шампионот Евгениј: Успех недоволен за да има барем некаква помош од државата

Редакција
Дарко Поп Ацев, брат на пливачот Евгениј Поп Ацев, кој ја освои третата титула шампион на светската серија на ултрамаратони на ФИНА за 2019 година,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Голем успех: „Исцелител“ го освојува Сан Франциско

Никола Осило
На 12 јули започнува кино дистрибуцијата на „Исцелител“ во Сан Франциско, САД од страна на американскиот дистрибутер „International Film Showcase“ (Интернешнл филм шоукејс). Станува збор...
Бизнис

Висококвалитетните премиум вина од „Стоби“ освојуваат три континенти

Редакција
Висококвалитетните вина од класик и премиум линиите на винарницата „Стоби“ се најчестиот избор на потрошувачите во земјава, но и на тие во Русија, Кина и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Кои се најуспешните претприемачи за годинава што изминува

Редакција
Со цел поттикнување на претприемачкиот дух преку промоција на успешни примери, се доделија престижните награди „Претприемач на годината 2018“ за најуспешните претприемачи на микро и...