еМагазин

Tag : Валандово

Македонија ТОП СТОРИИ

Првиот заболен од корона вирусот од Валандово се вратил од странство и во државен карантин му се појавиле симптомите

Редакција
Министерство за здравство денеска информираше дека од Валандово има прв случај на заболен од корона вирусот. Градоначалникот Перо Костадинов, на неговиот Фејсбук-профил информираше дека лицето...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Убава вест: Валандовското средно училиште ќе производува сок од калинки

Никола Осило
Учениците и професорите од валандовското средно училиште „Гоце Делчев“ од оваа учебна година почнаа со најавеното производство на сок од калинки, кое ќе стане редовно...
Локално

Пожар во Полициската станица во Валандово

Никола Осило
На 12.08.2019 во 18,20 часот во Полициската станица Валандово во одделот на крим техника настанал пожар, при што е нанесена материјална штета, информира МВР. Нема...
Локално

Земјотрес во Струмица, Валандово и околината

Редакција
Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,8 е почувствуван синоќа во 21:17 часот од населението во Струмица, Валандово и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

Редакција
Ѓоко Камчев ќе седне во пратеничката фотелја на сега веќе бившиот пратеник Никола Груевски, потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ за еМагазин. Камчев доаѓа од редовите од ВМРО-ДПМНЕ...
Македонија

Македонски камионџија повреден во сообраќајка во Бугарија

Редакција
Дваесет и шестгодишниот Мите Бидев од Валандово е повреден во сообраќајка што се случила ноќеска во 1:30 по полноќ, на автопатот Е79 во близина на...
Македонија

Илија Димовски: Нема да учествувам во ниту една нова фингирана битка, игра и пресметка во ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
За актуелните случувања во најголемата партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ, со писмена изјави до јавноста се обрати и пратеникот Илија Димовски. Ви ја пренесуваме изјавата ја...
Локално

Валандовец го пронашол соседот мртов во двор

Никола Осило
На 22.08.2018 година во 19:10 часот во Полициската станица Валандово, Д.Ј. (62) од Валандово пријавил дека го пронашол починат неговиот сосед П.Ј. (62) во дворот...