еМагазин

Tag : витаминка

БАШ НИ Е ЌЕФ

Рамсторе Македонија заедно со три македонски компании ја преставија Македонија на „Мигрос фестивал на добра иднина„

Редакција
Мигрос го организираше најголемиот малопродажен саем во Турција, во Конгресниот центар во Истанбул во периодот 5-7. април под мотото „Мигрос фестивал на добра иднина„. Саемот
БАШ НИ Е ЌЕФ

Признание за „Витаминка“ за општествена одговорност и промоција на семејните вредности

Редакција
Компанијара „Витаминка“ од Владата доби признание за општествена одговорност и промоција на семејните вредности, за воведување на скратеното работно време за родителите кои се враќаат
Бизнис

„Витаминка“ со добивка од 28 милиони денари и 47 нови вработувања

Никола Осило
„Витаминка“ АД Прилеп во текот на минатата година оствари добивка од 28,3 милиони денари, што е намалување во однос на петходната година кога добивката на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Зур и Дим маркети со поддршка за три месечното скратено работно време на родителите што користеле породилно

Редакција
Позитивниот пример за применување на 3 месечно скратено работно време на родителите што користиле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на позитивност и значајност
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започнува „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

Редакција
Од денеска Витаминка ја започнува големата „Двеодолива Чоко Стоби Флипс“ наградна игра. Награди ќе има на секои два часа, дневни, саботни, неделни и месечни. Во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Витаминка, Макпрогрес и Европа ќе им дадат дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно: Кој е следен?

Редакција
Инцијативата на Витаминка на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за родителите кои се враќаат од породилно отсуство ја прифатија уште две
БАШ НИ Е ЌЕФ

И Макпрогрес ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Редакција
По Витаминка и Европа и Макпрогрес од Виница се приклучи на инцијативата на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за
БАШ НИ Е ЌЕФ

И Европа ќе им даде дополнителни 3 месеци скратено работно време на родителите кои се враќаат од породилно

Редакција
По Витаминка и Европа АД Скопје се приклучи на инцијативата на своите вработени да им овозможи дополнителни три месеци скратено работно време за родителите кои
БАШ НИ Е ЌЕФ

Витаминка за сите жени вработени во компанијата организира бесплатни ехо-прегледи на дојка во своите простории

Редакција
Повеќе од 300 жени вработени во Витаминка добиваат преглед со ехо на дојка во просториите на самата фабрика. Ехо-апаратот е поставен во соодветна просторија во
Бизнис

Одлични резултати на „Витаминка“: Зголемени приходи за 32 отсто и 50 нови вработувања

Никола Осило
П.И „Витаминка“ АД Прилеп за периодот јануари – декември 2018 година оствари позитивен финансиски резултат искажан во неревидираниот единечен биланс на успех, соопшти компанијата преку