еМагазин

Tag : Визер

Бизнис ТОП СТОРИИ

Визер нема да лета од Скопје и Охрид до Милано, Тревизо и Бергамо до 3 април, за да го спречи ширењето на корона вирусот

Редакција
Wizz Air, најзелената авиокомпанија во Европа и најголемиот ниско-буџетен превозник во Централна и Источна Европа, денеска објави дека рутите за Милано (MXP), Тревизо (TSF) и...
Бизнис

Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Редакција
Нови четири авиодестинации се достапни за граѓаните од земјава од аеродромите во Скопје и Охрид, а кои ќе бидат оперирани од нискобуџетната компанија „Визер“. Од...
Бизнис

Кои се новите осум нови авиолинии на Визер од аеродромите во Скопје и Охрид

Редакција
Осум нови дестинации преку авиокомпанијата „Визер“ ќе им бидат достапни на македонските граѓани од скопскиот и охридскиот аеродром. Четири нови линии ќе бидат воспоставени од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Визер ќе продолжи да лета од Македонија

Редакција
Нискобуџетната авкиокомпанија Визер беше избрана на јавниот повик за авиосообраќање во Република Македонија, кој, како што информираше на прес-конференција министерот за траспорт и врски Горан...
Бизнис

„Визер“ го реaлизира првиот лет од новата редовна линија Охрид – Виена

Никола Осило
На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ попладнево слета првиот авион на компанијата „Визер“ со 161 патник на новата редовна авионска линија од Виена. Генералниот директор...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе останеме ли и без Визер: Нискобуџетните авиокомпании не сакаат да летат од Македонија

Редакција
На последниот повик за субвенционирање на авиокомпании кои би летале од Македонија повторно се јави само Визер. Министерството за транспорт и врски го поништи и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пак се јавил само Визер: Повторно поништен повикот за субвенционирање на авиокомпании

Редакција
Министерството за транспорт и врски повторно го поништи јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании кој што беше објавен на 13 септември годинава. Министерот за транспорт...
Бизнис

На двата аеродрома за 9 месеци 1,8 милиони патници, повеќе од половина патувале со „Визер“

Редакција
Преку двата аеродрома во Македонија, во Скопје и Охрид, во првите девет месеци од годинава патувале 1,8 милиони патници при што е забележан годишен раст...
Балкан

Визер: Летот од Ниш до Базел беше пренасочен поради чад во кокпитот

Редакција
Од авиокомпанијата Визер преку соопштение објаснуваат за пренасочување на летот од Ниш до Базел. “Летот W6 4263 на Wizz Air од Ниш до Базел, на...