еМагазин

Tag : визи

Бизнис ТОП СТОРИИ

Германскиот амбасадор со дообјаснување: Работна виза само со призната квалификација и барање од германски работодавач

Редакција
Забрзаната постапка за добивање работна виза за Германија што ја овозможува новиот Закон за доселување стручни лица, кој стапи во сила од 1-ви март, е...
Балкан

Холандскиот Парламент изгласа враќање на визите со Албанија

Редакција
Парламентот на Холандија го изгласа барањето на група пратеници за враќање на визите со Албанија, поради „зголемениот албански криминал“ во оваа земја. – Оваа одлука...
Локално

Тетовчанка им зела по 270 евра за работни визи за Германија што никогаш не ги добиле

Никола Осило
На 27.02.2019 во Полициската станица Тетово, Б.Ѓ.(37) од Тетово пријавил дека бил измамен од А.А.(36) од Тетово, информира МВР. Според пријавеното, А.А. нему и на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Амбасада на Германија во Скопје: Граѓаните од земјите кои не се членки на ЕУ не можат да работат под исти услови со оние кои се

Редакција
Германската амбасада во Скопје соопшти дека не се точни известувањата за нов закон што ќе влезе во сила од 1 јануари 2019 година со кој...