еМагазин

Tag : врнежи

Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Скопје побеле: Падна првиот снег

Редакција
Скопје утринава се разбуди со снег. Ова е првиот снег сезонава во главниот град. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка Снег ќе...
Македонија

Уживајте во убавото време уште неделава, од понеделник студено

Редакција
Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени. Времето до крајот на оваа...