еМагазин

Tag : врнежи

Македонија

Снегот го отежнува сообраќајот: Снежната покривка на Маврово и околината над половина метар

Редакција
Новите интензивни снежни врнежи, кои денеска го зафатија и Полошкиот регион, во значителна мерка го забавија одвивањето на сообраќајот, пред сé кон Попова Шапка, Стража
Македонија

На планините и во западните делови се очекуваат нови половина метар снег

Редакција
Во попладневните часови во Македонија ќе има пообилни снежни врнежите, особено во западните делови, каде се очекува да се формира нова снежната покривка и над
ЖИВОТ

Снежни врнежи: Однесување на пешаците во сообраќајот кога има снег

Редакција
Додека пешаците се најранлива категорија учесници во сообраќајот, возачите, пак, се оние кои најчесто предизвикуваат или учествуваат во сообраќајна незгода. Зимата и зимските услови на
ЖИВОТ

Снежни врнежи: Што треба да знаете кога возите по снег

Редакција
Во зимски сообраќајни услови, покрај внимателноста на пешаците, задолжителна е и апсолутната внимателност и одговорност на возачите, особено кон ранливите категории учесници во сообраќајот (пешаци
Македонија

Снежниот бран пристигна

Редакција
Најавуваниот снежен бран пристигна. Циклонот ќе донесе поинтензивни снежни врнежи во западните, југоисточните и централните делови на Македонија. Ќе се формира дополнителна снежна покривка на
Македонија

Македонија мрзне: Студеното време продолжува до средина на наредната недела

Редакција
Студено утро во Македонија со температури под нулата и врнежи од снег. Најстудено било во Лазарополе, а најмногу снег има во Маврови Анови. Студеното време
Македонија

Врнежите го исчистија загадениот воздух, но направија и проблеми на некои патни правци: Снег на планинските превои

Редакција
Дожд и ветер го зафатија Скопје попладнево, што придонесоа за чистење на воздухот кој неколку дена беше загаден. Но, во другите делови од државата врне
Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Скопје побеле: Падна првиот снег

Редакција
Скопје утринава се разбуди со снег. Ова е првиот снег сезонава во главниот град. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Снежна зимска идила на Попова Шапка Снег ќе
Македонија

Уживајте во убавото време уште неделава, од понеделник студено

Редакција
Стабилното и топло време ќе се задржи до недела, а од понеделник се најавува опаѓање на температурите за неколку степени. Времето до крајот на оваа