еМагазин

Tag : затвореник

Локално ТОП СТОРИИ

52-годишен затвореник починал во Идризово

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 19:15 часот во СВР Скопје, од Казнено поправна установа Идризово Скопје било пријавено дека Р.Ф.(52) од с.Речане...
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца затворски работници од Струмица помогнале да побегне затвореник

Редакција
Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против В.Т. (41) и М.С. (49), двајцата од Струмица, вработени во Казнено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Суспендирани полицајците кои тврдеа дека биле измамени од затвореник

Редакција
Двајцата полицајци кои тврдеа дека биле измамени од затвореник се суспендирани, информираше министерот за правда, Кренар Лога. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Затвореник во Идризово им зел 4.000...
Локално

Педесетгодишен затвореник пронајден мртов во „Идризово“, нема видливи траги на насилство

Редакција
Педесетгодишен затвореник од Скопје, кој издржувал казна затвор од 11 години, бил пронајден починат во полуотвореното одделение од Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“. Како што информираат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Затворски чувар во Идризово ослободил затвореник кој подоцна извршил вооружен грабеж

Редакција
Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) денеска до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција...
Локално ТОП СТОРИИ

Затвореник починал на клиника, ќе се врши обдукција

Редакција
На 18.02.2023 во 03.48 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека осуденото лице М.С.(55) од Скопје, кој издржувал затворска казна...
Македонија ТОП СТОРИИ

54-годишен затвореник починал во ГОБ „8 Септември“

Редакција
Откако му се слошило в затвор, 54-годишен скопјанец бил пренесен во болница, каде што починал, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. – Во СВР...
Локално ТОП СТОРИИ

27-годишен затвореник од Велес починал во Идризово

Редакција
Осуденик од Велес починал вчера во затворот Идризово. Младиот затвореник немал видливи траги на насилство, а телото е дадено на обдукација, соопшти МВР. -На 03.02.2023...
Македонија

Ново бегство од затворот во Шутка

Редакција
Телевизијата Алсат М објави дека од затворот во Шутка избегал Ариф Алили од Кичево, осуден на три години затвор. Тој избегал пред два дена под...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сè уште трае истрагата за избеганиот затвореник од Идризово

Редакција
Министерот за правда Никола Тупанчевски денеска изјави дека се уште трае истрагата во врска со бегството од затворот Идризово, а не сакаше да ги коментира...