еМагазин

Tag : зграда

БАШ НИ Е ЌЕФ

Адора инженеринг го доби 9. национално признание за изградба на здрави еко домови заштитени од бучава

Редакција
Адора инженеринг денес го доби деветтото национално признание од министерството за економија за најдобри општествено одговорни практики за одговорен однос кон животната средина за проектот...
Локално

Плинска боца за кафе предизвика пожар во зградата „папагал„ во Скопје

Редакција
Пожарот што избувна синоќа во зградата „папагал“ на булеварот „Климент Охридски“ во центарот на Скопје е целосно изгаснат. Повредени нема, опожарен е еден стан, а...
Локално

Вклучена греалка го предизвикала вчерашниот пожар во Гевгелија

Редакција
Пожарот во станбената зграда во Гевгелија, во кој вчера целосно изгореа шест стана од поткровјето на последниот шести кат, според извршениот увид од страна на...
Локално

Тешко се повредил откако паднал од зграда во Гостивар

Никола Осило
На 29.04..2019 година околу 08.00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на улица „Браќа Блажевски“ во Гостивар А.Ш.(45) од с.Градец, гостиварско, изведувајки градежни...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Зградата на општина Велес стана енергетски ефикасна

Редакција
Во зградата на Општина Велес комплетно се завршени активностите за вградување на котли на пелети, информираат од Општината. Во котларницата на објектот е демонтирана старата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како ќе изгледа: Цановски продолжува со изградбата на „Космос“

Редакција
ФИНЕ ДОО и Фијат Цаноски од денеска ја започнуваат градбата на комплексот „Космос“. Изградбата на компексот треба да заврши најдоцна до почетокот 2021 година. Инвеститорите...
Балкан

(ВИДЕО) Снимка од педофил како мами девојче во Нови Пазар го шокираше регионот

Редакција
Полицијата од Нови Пазар, Србија уапси трисетгодишно лице кое претходно се обидело да намами деветгодишно девојче во зграда, за сексуално да го злоупотреби, пренесуваат српските...
Македонија

Вработените во Крвичен суд следните десет дена се селат од старата во новата зграда

Редакција
Викендов почнува големата преселба на Кривичниот суд од старата во новата зграда. Процесот, на селење,  како што кажа на денешниот брифинг со новинарите претседателот на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Инвеститорот ќе засади и 150 високоизраснати дрва: Како ќе изгледа зградата што треба да се гради кај Мајчин дом

Редакција
Инвеститорот на зградата кај Мајчин дом во скопски Аеродром, Фатмир Етеми, на средбата со граѓани и активисти информирал како треба да изгледа објектот, чија изградба...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) По Дебар Маало и Капиштец си доби шарена зграда

Редакција
Улица Козара во Капиштец ќе биде разубавена со шарена зграда насловена „Магична шума“. Инвеститор е градежната компанија „Линеа“, која ја изгради една од најпознатите згради...