еМагазин

Tag : зграда

Македонија ТОП СТОРИИ

Студентите од ФИНКИ протестираа, бидејќи нема каде да учат

Редакција
Под мотото „ФИНКИ нема зграда – учиме пред Влада“, студентите и раководството на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) при Универзитетот „Свети Кирил...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе остане ли ССМ без зградата, Врховен одлучил дека сопственик е државата

Редакција
Со одлука на Врховниот суд зградата на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) преминува во сопственост на државата, а за одлуката денеска реагираа од Сојузот,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вања била врзана и изнесена од зградата преку подрумите во зградата каде живееше?

Редакција
Една од дилемите кои се наметна во јавноста откако од Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство информираа дека убиената 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје,...
Бизнис

Зошто е подобро што побрзо да се продаде зградата на Еуростандард банка?

Редакција
Одложена е одлуката на третата официјална лицитација за продажба на деловната зграда на Еуростандард банка. На седницата на Одборот на доверители, на која присуствуваше и...
Локално ТОП СТОРИИ

20-годишна девојка од Скопје почина по пад од зграда

Редакција
На 09.06.2023 во 19.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на плочник пред зграда на подрачје на Бутел била пронајдена С.Д.(20) од Скопје со...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Симпатизери на бугарската партија “Преордба“ која има 37 пратеници ја вандализираа зградата на Европската комисија во Софија

Редакција
Симпатизери на отворено проруската бугарска партија „Преродба“ вчера ја измачкаа со црвена боја зградата на претставништвото на Европската комисија (ЕК) во Софија, во која се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пантелеон ГС понуди 330 милиони денари за зградата на Еуростандард банка, очекува одобрување од доверителите

Редакција
На третата по ред електронска лицитација за продажба на зградата на Еуростандард Банка понудата на компанијата Пантелеон ГС беше избрана за најдобра. Сега останува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Две неуспешни аукции за продажба на зградата на Еуростандард банка, закажана е трета

Редакција
По две неуспешни аукции за продажба на зградата на Еуростандард банка, закажана е трета електронска аукција за 15 март. Од средствата кои ќе се добијат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Главната зграда на Еуростандард банка се нуди на аукција за 8,4 милиони евра

Редакција
На Е-аукција главната зграда на Еуростандард банка е понудена за продажба. Според податоците во објавениот оглас вредноста на зградата е проценета на 520,1 милиони денари...
Локално ТОП СТОРИИ

По пад од зграда во Скопје почина 47-годишен маж, а жена со тешки повреди пренесена во Клинички центар

Редакција
Маж го загуби животот, а жени со тешки телесни повреди е пренесена во Клиничкиот центар во Скопје, каде ѝ е укажана медицинска помош, откако паднале...