еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фершпед ќе дели дивиденда од 720 денари бруто по акција

Фершпед АД Скопје ќе дели дивиденда, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Вкупниот износ за таа намена е 11.738.160 денари бруто, кој е обезбеден од акумулирана добивка од минатите години.

Износот на дивидендата по акција е 720 денари бруто.

Последен на тргување со право на дивиденда е 17. јуни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фершпед со зголемена добивка во првиот квартал

Заменик генералниот директор на Фершпед, Иван Петровски, поднесе оставка

Драган Наков избран за генерален директор на Фершпед, а за негов заменик Иван Петровски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Три години и еден месец затвор и парична казна од 5.000 евра за Марјан Стаменковски, сопственикот на „ДоказМ“

Редакција

СДСМ го менува Извршниот, кој се е во Централниот одбор?

Редакција

Нема договор за минималецот, ако нема промена до среда ќе има штрајк

Редакција