еМагазин

Author : Редакција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Анима Мунди до општините поднесе предлог Програма за решавање на проблемот со бездомните кучиња

Редакција
Здружението за заштита на животните „Анима Мунди“ информираше дека во време кога проблемот со бездомните животни воопшто не е решен, ниту пак гледаат реален напредок
Локално

(Галерија) Бесплатни часови по лизгање во Винтерленд

Редакција
Градот Скопје и Хокеј Федерацијa од утре (20.12.2018 година, четврток) овозможуваат бесплатни часови по лизгање за почетници на лизгалиштето „ЕУ за тебе“ во рамките на
Да помогнеме

Трпковска: Син ми не е избеган од дома, Ве молам помогнете ми да го најдам

Редакција
Пинета Секондо Пино се уште не е најден, а мајката Маја Трпковска повторно на социјалните мрежи упати апел за негово пронаоѓање. „Ве молам помогнете ми
Бизнис

Државните обврзници ќе се тргуваат на Македонска берза на почетокот на 2019

Редакција
Државните хартии од вредност од почетокот на 2019 година ќе котираат на Македонска берза. Денеска министерот за финансии Драган Тевдовски и директорот на Македонска берза,
Интервју ТОП СТОРИИ

Д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник и тренер за личен развој: Помагајте им на другите, за тоа постоиме!

Редакција
Несудениот кошаркар Д-р Жарко Костиќ, кој сега работи како мотивациски говорник и тренер за личен развој, нетипична професија за кај нас, но многу популарна на
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бесплатен мотивациски семинар за млади и идни претприемачи – „Principles of success“

Редакција
Napoleon Hill School of Learning“ поддржана од Академијата за банкарство и информатичка технологија – (АБИТ) во рамките на Институтот за бизнис и менаџмент Хајделберг –
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во „Аџибадем Систина“ спасен живот на трудница со тумор на срцето: Мајката и бебето се добри

Редакција
Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на трудница во деветтиот месец од бременоста. По извршениот
Македонија

Адвокатите му го откажаа полномошното на Груевски за „Титаник“

Редакција
Со изведување на материјални докази во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Претседател на
ЖИВОТ

Кој е ресторанот со најдобар бургер во Скопје

Редакција
Натпреварот „Burger Wars“ спроведен од Reborn.mk, на кој ресторани се натпреваруваа за титулата „Најдобар бругер во Скопје“, официјално заврши во недела (16 декември). Ресторанот победник
ЖИВОТ

Сведоштво: Жената што проси на Бит Пазар секогаш е со успиено бебе, на прашањето со што го успива станува агресивна

Редакција
Мерсиха Смаиловиќ од организацијата „Легис“ упати апел на социјалните мрежи да не им се даваат пари на жените со бебиња, посебно кога бебето очигледно е успиено