еМагазин

Author : Редакција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Производите на компанијата „ФЕДОР“ на Саем во Доха

Редакција
Производите на компанијата „ФЕДОР“ која е за природна козметика, учествува на годинешниот Саем кој се одржува во Доха. „Компанијата Jarra – Food&Beverage од Доха, ги
Македонија

Каменос има план Б, ако не успее договорот од Преспа

Редакција
Грчкиот министер за одбрана Панос Каменос предлага потпишување меѓудржавни безбедносни договори за решавање на проблемите и стабилност во регионот. По средбата со американскиот државен секретар
Македонија

На 18 и 19 октомври во Брисел почнуваат пристапните преговори за членство во НАТО

Редакција
Република Македонија на 18 и 19 октомври во седиштето на Алијансата во Брисел официјално ги почнува пристапните разговори за членство во НАТО. Како што информира на денешната
БЕСПАРИЦА

Зголемен бројот на бездомни лица кои бараат помош во пунктот во Момин Поток

Редакција
Околу 180 бездомни лица од Скопје веќе 10 години имаат можност да ги користат услугите на пунктот за бездомни лица во Момин Поток. Двапати неделно
Македонија

За Владата одлуката за 30-дневен притвор за Моника е престрога

Редакција
Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција соопшти дека одлуката за притвор од 30 дена за Моника Ристеска за Владата делува престрого во однос на
Локално

Раководството на градинката „Буба Мара“ треба да го расветли случајот со дрското однесување на негувателка

Редакција
Министерството за труд и социјална политика го заврши вонредниот инспекциски надзор во градинката „Буба Мара“ во Ново Лисиче, направен вчера, по писмен допис на родител, соопштуваат
БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинари од BuzzFeed и Google News Lab на вториот Истражувачки филмски фестивал Скопје

Редакција
Вториот Истражувачки филмски фестивал Скопје (ИФФС) организиран од Платформата за истражувачко новинарство и анализи (ПИНА) ќе се одржува од 25 до 27 октомври во „Кино
Македонија

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција за да спречат нелегално минување на мигранти

Редакција
Со неколку истрели во воздух на границата со Грција војници на АРМ спречиле група мигранти нелегално да влезат во наша територија. Еден од мигрантите е уапсен, додека другите
Македонија

Фетаи побара Груевски да биде приведен зашто доцнеше на „Насилство во Центар“

Редакција
Предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“ ќе продолжи без обвинетиот Митко Пецов. Судот денеска, по барање на обвинителтите донесе решение да ја издвои
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) „Виз ер“ ја претстави новата полиса за багаж за патниците

Редакција
Авиокомпанија со најбрз раст во Европа „Виз ер“ и лидер во ниско-буџетни компании во Централна и Источна Европа, денес ја објави својата нова и транспарентна полиса