еМагазин

Author : Редакција

Македонија

Шпанскиот амбасадор Лоренцо: Ратификацијата на Протоколот за НАТО во Шпанија до 11 февруари тешко, но не и невозможно

Редакција
Ратификацијата на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО по итна постапка во шпанскиот Парламент тешко дека може да се случи до 12 февруари,...
Свет ТОП СТОРИИ

Корона вирусот „пристигна“ во Европа: Во Германија потврден првиот случај

Редакција
Баварската здравствена канцеларија соопшти дека е потврдено заболување од корона вирусот кај жител на градот Штарнберг, кој е оддалечено 30 километри од Минхен. Досега 106 заболени...
Локално

Струмичанка тешко повредена по удар од велосипед

Редакција
На 27.01.2020 во 14.00 часот на ул.,,Ката Поцкова’’ во Струмица велосипед удрил во пешак Ц.Т.(68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото на незгодата....
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителот Ристеми на судењето за „Рекет“: Јанева побара да не го „замрзнам“ станот на Главчев во случајот „Поштенска Банка”

Редакција
Јавниот обвинител Бурим Рустеми на денешното сведочење за случајот „Рекет” посочи дека поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева побарала од него како надлежен обвинител во...
Македонија

Нов статус на 1ТВ: Со име и презиме ќе ги објавиме лицата кои стојат позади тивката ликвидација на Бојан Јовановски

Редакција
На официјалната страна на Фејсбук на телевизијата 1ТВ, се појави нов статус во кој се најавува дека наскоро со име и презиме ќе бидат објавени...
Спорт ТОП СТОРИИ

Империјата на големата легенда: Колку беше богат Коби Брајант?

Редакција
Наследството на Коби Брајант се протега надвор од неговото време на кошаркарскиот терен. Тој беше познат и во деловниот свет како нов производител на брендови,...
Локално

Дваесеттина повредени во судар на автобус и автомобил на автопатот Куманово-Табановце

Редакција
Патници и возачи на автомобил и на автобус се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа на автопатот Куманово-Табановце, информираше денеска МВР. Сообраќајката се...
Забава ТОП СТОРИИ

Филмската академија објави фотографија од сите номинирани за Оскар: Ди Каприо до Котевска

Редакција
Американската Академијата за филмски уметности и науки објави групна фотографија на „Твитер“, на која се наоѓаат сите кои се номинирани за Оскар. На фотографијата е и филмската екипа...
Свет ТОП СТОРИИ

Од коронавирусот во Кина починаа 106 лица, заразени околу 4.500

Редакција
Бројот на починати од коронавирусот во Кина надмина 100, а потврдено е дека има повеќе од 4.500 заразени, пренесува Си-Ен-Ен, наведувајќи дека американските власти веќе...
Локално

МВР откри детали за акцијата во Грчец: Бегајќи од полицијата оставиле арсенал оружје

Редакција
СВР Скопје-Единица за насилен криминал со кривична пријава, до надлежното ОЈО Скопје, поднесе кривична пријава против З.Љ.(35) и А.Љ.(41) поради постоење основи на сомнение дека...