еМагазин

Рубрика: Бизнис

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фибула ер травел“ го доби тендерот на Владата за резервација на авиобилети вреден 20 милиони денари

Никола Осило
Владата на РМ – Генерален секретаријат по распишаниот тендер за набавка на услуги за резервација на авиобилети склучи договор со друштвото за туризам, трговија и
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се новите членови на Управниот одбор на Стопанска комора на Македонија

Редакција
Во насока на реализација на програмските цели и задачи на Стопанската комора на Македонија, поефикасно извршување на активностите за унапредување на пазарното стопанство, претприемништвото и
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „М.Ж. Транспорт“ за набавка на дизел гориво

Никола Осило
„М.Ж. Транспорт“ АД-Скопје по распишаниот тендер за набавка на дизел гориво и нафтени деривати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“
Бизнис

Продаден блок од 15.966 акции од Стопанска банка Битола за 30 милиони денари

Никола Осило
Во блок-трансакција вредна 30 милиони денари вчера на Македонската берза се продадоа 15.966 акции од Стопанска банка Битола. Акциите се пордадоа по цена од 1.882
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби милионскиот тендер на „Улици и патишта“ за набавка на горива

Никола Осило
ЈП Улици и Патишта – Скопје по распишаниот тендер за набавка на течни горива склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Дона-М“ го доби тендерот на МВР за набавка на безбол капи вреден шест милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот оглас за набавка на безбол капи за припадниците на полицијата склучи договор со друштвото за производство, трговија
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР распиша тендер за купување горива вреден 27,7 милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ распиша оглас за набавка на гориво со вредносни ваучери. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 27.750.000 денари, а главен
Бизнис

Банките со рекордни профити, странци го собираат кајмакот

Никола Осило
Во текот на првите девет месеци од 2018 година, банките во Македонија остварија вкупен профит од околу 124 милиони евра, што е зголемување за близу
Бизнис ТОП СТОРИИ

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони вработува пет лица, плата до 25.023 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 државни службеници во Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони. Во огласот се бараат двајца советници за
Бизнис ТОП СТОРИИ

Затворот Скопје вработува пет лица, плата до 35.872 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 5 јавни службеници од казнено поправна установа Затвор Скопје – Скопје за следните работни места: помлад соработник за