еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонија има само три авиони за гасење на пожари

Редакција
Државата располага само со три авиони за гасење на пожари, потврдуваат за еМагазин од Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС). Како што велат од таму
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Почна кампањата: Пендаровски, Силјановска и Река под лупа

Никола Осило
Со митинзи во различни градови во земјава тројцата канидати за претседател на државата, Гордана Силјановска Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река денеска официјално ја почнуваат кампањата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Срамота е градоначалник да се вози во Шкода. Да, срамота е. Во ЕУ се возат со точак или градски превоз“: Мерко на „тапет“ на Твитер

Редакција
Последните изјави на градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко, меѓу кои и таа дека не е пишман за „аудито“ од 67.000 евра што го купил,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Друже Зоќи, љубичице бела, тебе воли омладина цела“: Твитер за споредбата на Каевски на Заев со Тито

Редакција
Споредувањето на премиерот Зоран Заев со поранешниот претседател на Југославија, Јосип Броз Тито, од страна на претседателот на подмладокот на СДСМ и директор на Агенцијата за
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Варошлија за македонските инфлуенсери: Модерна проституција во 21 век

Редакција
На вчерашната конференција „Нови комуникациски трендови и инфлуенсер маркетинг”, што се одржа во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, на панелот кој се однесуваше на новата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Добил 7 стана од наследство: Каков имот пријавил Владимир Панчевски

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „збесна“ за куќниот притвор: „Кога на власта и треба 2/3 мнозинство, Мијалков и прави брегзит на Шутка“

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има по вчерашната одлука на Апелацискиот суд да му одреди куќен притвор на поранешниот прв разузнувач Сашо Мијалков. Реакциите се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ собира донации за да ги покрие трошоците за претстојните избори

Редакција
Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, која важеше за една од најбогатите според поседување на имот во Европа, како што покажа истражувањето на истражувачката центар Скуп Македонија, собира
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вози Тојота: Каков имот пријавила судијката Светлана Костова

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Вози Нисан: Каков имот пријавила судијката Софија Лаличиќ

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) отвори предмет за злоупотреби и коруптивни дејства за судиите Владимир Панчевски, Јово Вангеловски, Александра Зафировска, Светлана Костова и