еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои македонски жени се со најпопуларни Инстаграм-профили: Тие имаат и по десетици илјади следбеници

Редакција
Инстаграм станува се повеќе популарна социјална мрежа, која во делот на објавување на фотографии, го презема приматот на Фејсбук. Својот бум, Инстаграм во Македонија го
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што го чека Груевски во затвор: Туширање еднаш неделно, наутро треба да си го мести креветот, да прави генералка на собата во сабота…

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, кој сега е пратеник, се уште не се јавил на издржување на затворската казна за предметот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Како да се заштитиме од загадувањето: Кои маски се најдобри и колку чинат

Редакција
Поради се поголемата загаденост на воздухот, се зголемува и побарувачката на заштитни маски низ аптеките и продавниците кои се специјализирани за нивна продажба. Нивната цена
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Груевски хит на Твитер: „Го нема никаде, ко мајка ми да го кренала“

Редакција
Пратеникот Никола Груевски денеска не се појави ниту на Комисијата за уставни прашања на која се расправа за третиот нацрт-амандман за промена на Уставот, кој
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „експлодира“: Брат Орце, требаше на времето и Шутка да ја купиш

Редакција
Лавина од реакции на социјалните мрежи предизвика новиот случај на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Империја“, во кој еден од осомничените е бизнисменот Орце Камчев, еден од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Груевски и во затвор ќе зема пратеничка плата и ќе му тече работниот стаж

Редакција
Дали и кога поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски, ќе се јави на отслужување на затворската казна од две години за случајот „Тенк“
НАША ТЕМА

Реакциите за додатокот за трето дете не стивнуваат: Детето да го оставиме пред Влада

Редакција
Реакциите за укинувањето на додатокот за трето дете не стивнуваат, а од ДУИ сметаат дека предлогот треба да се разгледа. – Демократската унија за интеграција
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитерџиите за новата истрага на СЈО: Ако чепнат секаде каде што треба, нема да знаеме што со парите

Редакција
Новата истрага на СЈО, „Империја“ е топ-тема на Твитер, а најголем дел од коментарите се однесуваат на бизнисмените Орце Камчев и Цветан Панделески, кои се
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во ПИОМ немаат пари за пензии ама имаат милиони за кафани

Никола Осило
Во Фондот за пензиско и инвалидско осигурување лани потрошиле 1,8 милиони денари по фактури на кои не е наведена намената за која се направени усгостителските
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Хазби Лика, кој може да биде меѓу првите што ќе остане без функција во најавената смена на министри

Редакција
Името на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика најчесто се спомнува за можна смена, пред се поради тоа што не оди на работа