еМагазин

Рубрика: НАША ТЕМА

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако може некој од вмровците да му пренесе на Груевски дека Македонци не се пишува со мала буква“: Твитер „прегреа„

Редакција
Новиот Фејсбук статус (во два дела и поприлчно долг) на поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, кој избега во Унгарија и доби политички азил, предизвика низа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Влеговме во НАТО, сега уште во 21 век да влеземе и ок сме„: Твитер се „загреа“

Редакција
Очекувано лавина од реакции на социјалните мрежи по денешното поштпишување на Протоколот за членство на Македонија во НАТО во Брисел. Ви пренесуваме дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е бизнисменот Мансаков, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е и бизнисменот, Ѓорги Манасков. Кој е Манасков? Манасков е електро машински инжинер. Завршил
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата: „Од кована ограда, најдобри железни опинци се прават“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашната одлука да се отстрани оградата околу Владата, поставена од минатата владејачка гарнитура. Ви пренесувема дел од реакциите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И директорот на Дрисла во трка за претседател на државата: Кој е Горан Ангелов

Редакција
Еден од деветте кандидати за претседател на државата, кој се пријавил на огласот на ВМРО-ДПМНЕ е и актуелниот директор на скопската депонија „Дрисла“, Горан Ангелов.
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила судијката Оља Ристова 

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Слаб интерес на македонските фирми за заштита на трговските марки со Македонија/македонско

Редакција
Од октомври до денеска се заштитени пет трговски марки со кратенката МК, една трговска марка со МАК, три со Macedonia и една со придавката македонско,
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за „мирниот“ ден во главниот град: Минофрлач и калашњиков на новиот грб на Скопје

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи предизвикаа насилните настани во изминатово деноноќје во Скопје, град во кој со минофрлач беше погоден усготителски дуќан во Мавровка, со
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Нема смешка за „Амди за претседател“ пошто смешката сме ние“: Твитер за кандидатурата на Бајрам за претседател на државата

Редакција
Информацијата дека и претседателот на Сојузот на Ромите и актуелен пратеник, Амди Бајрам ќе се кандидира за претседател на државата, очекувано, предизвика лавина од реакции