еМагазин

Рубрика: Свет

Свет

Грузија ја легализираше марихуаната за лична употреба

Редакција
Уставниот суд на Грузија ги укина казните на лицата осудени за употреба на канабис, со образложение дека станува збор за „право на личен избор“. Сепак,
Свет

(ВИДЕО) Италијанците бесни: Отруено куче што спасуваше преживеани во земјотресите во Италија

Редакција
  Труењето на куче, кое спасуваше преживени од земјотресите во Италија во 2016 година, предизвика бес во јавноста. Информацијата за труењето на германскиот овчар Каос,
Свет

Директорот на ФБИ ја обвини Русија за мешање во САД

Редакција
Директорот на американското Федерално биро за истраги (ФБИ) Кристофер Реј изјави дека Русија продолжува да поттикнува раздор во САД, преку ширење лажни вести, пропаганда и
Свет

Момчињата од пештера во Тајланд спасувањето го нарекоа чудо

Редакција
Дванаесет момчиња и нивниот тренер по фудбал, кои беа блокирани во поплавена пештера во северниот дел од Тајланд, првпат се појавија во јавност откако беа