еМагазин

Рубрика: Убава приказна

Убава приказна

(Фото) МИА прослави 20 години од постоењето

Редакција
Македонската информативна агенција МИА, синоќа во Клубот на пратеници прослави 20 години од постоењето. МИА е формирана со одлука Собранието во февруари 1992 година, а
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Домашниот путер од лешници изработен од Пеце е вистински хит, бидејќи е повкусен и од „Нутела“

Силвана Жежова
Готвачот Пеце Клечкароски изработува уникатен домашен крем од лешници „Леска“ по кој „побудалува“ секој што ќе го вкуси. На шега вели дека кога тегла од кремот
Убава приказна

(Фото) Ибис Стајлс Скопје го слави првиот роденден

Редакција
Ибис Стајлс (Ibis Styles), светски познатиот и признат бренд на Акор Хотелс (AccorHotels), групација која е светски лидер за патување и стил на живеење, ја
Убава приказна

(Фото) На 25-годишниот јубилеј на „Диоптра“ промовирана првата лична колекција „Dioptra Eyewear“

Редакција
Во пристуство на голем број познати личности од јавниот живот, соработници и пријатели на „Диоптра“, медиуми, дизајнери, уметници и гости од странство, на 14 септември
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Бовин, првата приватна винарија во Македонија прослави 20 години

Редакција
Бовин, првата приватна винарија во Македонија, од која започна трендот на поголем извоз на флаширани македонски вина, како и развојот на винската култура во нашата
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Коста и Дејан поминаа 1.500 километри на велосипед Велес – Истанбул – Велес

Редакција
Коста Тахов и Дејан Митров извозеа 1.500 килиметри Велес – Истанбул – Велес на велосипед. Митров на неговиот фејсбук-профил објави дека сѐ поминало без проблеми,
Убава приказна

(Фото) Елена Лука одбележува 10-годишен јубилеј со промоција на колекцијата „Х“ на Модната недела во Софија

Редакција
Македонскиот моден бренд Елена Лука, годинава прославува исклучително значаен, 10-годишен јубилеј!  Пред десет години беше амбициозна визија на генералниот менаџер, Елена Пандева, а денеска е
Убава приказна

„Космонаутката“ на македонската дизајнерка Иванова „го освои“ Њујорк

Редакција
Накитот на дизајнерката Александра Иванова стигна во Њујорк, поточно ѓерданот „Космонаутка“ која на себе го носи стилската икона Dayle. „Dayle е модна инспирација и позната на
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Инспиративна приказна: Соња и Владимир од град се преселија на планина, работат таму и сами го градат нивниот дом Царевец

Силвана Жежова
Соња Манчевска и Владимир Ѓорѓиоски веќе две години се преселени од град на планина, во Маврово, и таму, греда по греда го градат нивниот сон,
Убава приказна

Снежанка и Киро Синадиноски 20 години згрижуваат деца, растеле шест

Редакција
Во селото Долни Манастирец, кај Македонски Брод, во домот на Снежанка и Киро љубов и топлина добиле шест дечиња без родителска грижа, пишува deca.mk. Од