еМагазин

Tag : алкохол

Локално

Татко и син од Прилеп едвај спасиле глава од насилници кои пиеле сред пат

Редакција
На 18.04.2020 година во 21,00 часот во СВР-Битола, З.И. (39) од Прилеп, пријавил дека истиот ден додека заедно со неговиот татко В.И. (66) од Прилеп,...
Свет

Триста Иранци починале пиејќи метанол „против“ корона вирусот

Редакција
Околу 300 лица починале, а 1.000 имале труење во Иран откако пиеле метанол (индустриски алкохол) верувајќи им на лажните информации дека на тој начин нема...
Локално

Руски рулет на улиците: За шест часа „уловени“ над 200 алкохолизирани возачи

Никола Осило
Во периодот од 22.00 часот на 08.11.2019 до 04.00 часот на 09.11.2019 Одделенијата за безбедност на патниот сообраќај во сите Сектори за внатрешни работи и...
Локално

Во Кавадарци отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Редакција
Отстранет е од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол во Кавадарци, потврдија за МИА од Министерството за здравство. МИА...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Боки 13 и Кинези со сатари: Станува јасно зошто пола држава е на диазепам, а другата на алкохол

Никола Осило
Животот во Македонија беше тешко поднослив, а ништо не е сменето ниту откако земјава се прекрсти во Северна Македонија по што се чини дека живеачката...
Локално

Акција на МВР: За пет часа „уловени“ четиресетина алкохолизирани возачи во Скопје

Никола Осило
Во периодот од 00.00 часот до 05.00 часот на 07.07.2019 година Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска...