еМагазин

Tag : април

Македонија

Одложена оценката на обвинението за организаторите на настаните од 27. април

Редакција
Советот за оценка на обвинителн акт кој постапува по обвинението поврзано со случајот „Организација на настаните од 27 – ми април 2017“ по барање на...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ бара предвремени избори во април или мај

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција информираше и дека неговата партија побарала предвремени парламентарни избори во април или мај следната година. Од партијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Никола Осило
Македонската берза го објави билтенот за април, годинава во кој може да се забележи дека меѓу десетте најтргувани акции во овој месец доминираат акции на...
Бизнис

Преполовен прометот на Македонската берза

Никола Осило
Вкупниот промет на Македонската берза во април годинава изнесувал 458 милиони денари, што е двојно помалку отколку претходниот месец кога вкупниот промет изнесувал 995 милиони...
Македонија

Првиот круг на претседателските избори на 21 април, вториот на 5 мај

Редакција
Се разгледува можноста првиот круг од претседателските избори да се одржи на 21 април, а вториот на 5 мај, а изборите да се распишат најдоцна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој ќе седне во претседателската фотелја на претседателот Иванов?

Редакција
Во април следната година треба да се одржат нови редовни избори за претседател на Република Македонија. Уште пред неколку месеци во јавноста неофицијално почнаа да...