еМагазин

Tag : билети

Локално

ЈСП со летен возен ред: Кои билети ќе останат бесплатни во текот на летото

Редакција
Поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст, информираат од ЈСП. „Бесплатните билети на учениците
Локално

Жичарницата на Водно од понеделник ќе работи до 18 часот

Редакција
Жичарницата „Милениумски крст“ од 1 април ќе работи до 18 часот, согласно утврдениот возен ред. Работното време ќе биде од 10 до 18 часот, при
Спорт

Билетите за ОК Вардар – Шутова во продажба

Редакција
На 17-ти Март 2019 со почеток од 18 часот во Спортската сала “Градски Парк” во Скопје, тимот на Одбојкарскиот клуб Вардар ќе ги одмери силите