еМагазин

Tag : билети

Локално ТОП СТОРИИ

Ски-картите за Попова Шапка, ќе важат и за следна сезона

Редакција
Ски-центарот Попова Шапка информира дека билетите за скијање, ќе важат и за следната сезона. „Поради невообичаено високите температури и недостатокот на снег на ски патеките...
Спорт

РФМ ќе субвенционира 40% од износот на билетите за натпреварите на националниот тим во Скопје на 5,7 и 9 ноември

Редакција
Ракометната федерација на Македонија (РФМО информира дека цените на билетите за натпреварите од претстојното Ракометно првенство за жени ЕHF EURO 2022 имаат заштитена цена, која...
Локално

ЈСП: Од утре во сообраќај поголем број автобуси, ќе важат и средношколските билети

Редакција
Поради почетокот на учебната година и очекуваната поголема фрекфенција на корисници на јавниот превоз од утре во сообраќај ќе бидат вклучени зголемен број автобуси, информираат...
Бизнис

„Атлас плус“ стана генерален агент за продажба на авиобилетите на „Нордвинд“ за македонскиот пазар

Редакција
Денеска, во Скопје, рускиот авиопревозник „Нордвинд“ потпиша договор за соработка со ТА „Атлас плус“, членка на Македонско-руска стопанска комора, со што македонската туристичка агенција „Атлас...
Забава ТОП СТОРИИ

Убава вест: Од четврток кино „Милениум“ почнува повторно со работа

Редакција
Од четврток 17 јуни Градското кино „Милениум“ во Скопје ќе почне повторно со работа. На репертоарот се наоѓаат новиот дел од филмската сага „Брзи и...
Локално

Вработен во билетарата на Самоилова тврдина си присвоил дел од прометот

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(36) од Охрид, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „проневера во службата“, информира МВР. „Во период од...
Локално

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Редакција
Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје. Од ЈСП потсетуваат дека од пред...
Бизнис

„Виз ер“ објави 100.000 билети од и до Дормунд за 9,99 евра

Редакција
„Виз ер“ објави цена од 9.99 евра за 100.000 билети од и до Дортмунд. Промоцијата важи за сите патници (до 23:59), за било кој датум....
Локално

Од утре продолжува важењето на бесплатните годишни студентски билети за јавен превоз

Редакција
Од утре продолжуваат да важат бесплатните годишни студентски билети за користење на јавниот превоз, соопшти Јавното сообраќајно претперијатие Скопје. Посочуваат дека и натаму нема да...
Локално

ЈСП со летен возен ред: Кои билети ќе останат бесплатни во текот на летото

Редакција
Поради завршувањето на учебната година 2018/2019, бесплатните билети за учениците нема да важат за време на летниот распуст, информираат од ЈСП. „Бесплатните билети на учениците...