еМагазин

Tag : Центар

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонија2025 ја престави фондацијата „Центар за дигитална трансформација ГоДитигал Скопје“

Редакција
Македонија2025 денеска на прес-конференција ја престави новоформираната фондација „Центар за дигитална трансформација ГоДигитал Скопје“. Центарот „ГоДигитал“ е основан со цел да ја унапреди дигиталната трансформација...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Младите од Центар даруваат и донираат за Лео

Редакција
Општина Центар продолжува со хуманитарната акција за помош на младиот Леонид Игнов, на кој му е потребно лекување во странство за да закрепне. Во ТЦ...
Локално ТОП СТОРИИ

Голем дефект на водоводна цевка поплави објекти и остави без вода поголем дел од центарот на Скопје

Редакција
Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација” Скопје информираат дека поради поголем дефект на водоводна цевка (од Ф-600 мм) на ул.„Кеј Димитар Влахов“ 15 до Младински...
Локално ТОП СТОРИИ

Багер во центарот на Скопје удрил во 66-годишна жена која починала на лице место

Редакција
Во 11 часот денеска било пријавено дека работно возило, градежна машина – багер, управувано од И.А., на возраст од 42 години, од селото Грчец, скопско,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Почна со работа финансискиот центар во Истанбул: Њујорк, Лондон и Дубаи добија конкуренција

Редакција
Во Истанбул почна со работа финансискиот центар (ИФЦ), кој ќе стане сериозна конкуренција на центрите во Њујорк, Лондон и Дубаи, јавуваат локалните медиуми. Во рамки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема политички мотив, тука е обична кражба, велат од Обвинителството за украдениот монитор од бугарскиот културен центар во Скопје

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесено известување од Министерството за внатрешни работи за извршена кражба во просториите на бугарскиот Културно-информативен центар...
Македонија ТОП СТОРИИ

Украден монитор од бугарскиот културен центар во Скопје, за бугарското МНР тоа е „напад врз самата бугарска држава“

Редакција
Синоќа од бугарскиот културен центар во Скопје е украден монитор од компјутер, информираше Министерството за внатрешни работи. -Денеска (16.03.2023) во СВР Скопје е пријавено дека...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Уставен ја укина Одлуката за ДУП во скопски Центар, кој ги опфаќа и атрактивните парцели на Водно

Редакција
Уставниот суд на денешната седница ја укина Одлуката со која на 18 јули 2014-та година Советот на Општина Центар го донесе Детален урбанистички план Градска...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Пронајдено починато лице со видливи повреди во напуштена куќа во центарот на Скопје

Редакција
Во напуштена куќа во близина на Адвокатската улица во центарот на Скопје, утринава пронајдено е починато лице со видливи повреди. Како што соопшти МВР, случајот...
Бизнис

Уставниот суд донесе времена мерка за ДУП во Центар

Редакција
Уставниoт суд на денешната седница одлучил да донесе времена мерка со која се запираат сите активности на Општина Центар кои се однесуваат на издавање на...