еМагазин

Tag : чад

ЧИСТА ОКОЛИНА

Скопје труе на чад

Никола Осило
Скопјани попладнево се гушат во чад иако времето е ветровито. Не се знае изворот на чадот, но според коментарите на граѓаните смрдеата е неподнослива. Засега...
Локално

Скопје труе на чад од пожарот на Скопска Црна Гора

Никола Осило
Скопјани попладнево се гушат во чад кој најверојатно доаѓа од Скопска Црна Гора каде може да се видат облаци од пожарот кој очигледно се уште...
Локално

Трагедија: Се задушил во чадот од нивата што ја опожарил

Никола Осило
На 19.03.2019 година во 18:40 часот во Полициска станица Богданци било пријавено дека Б.В (78) од село Ѓавото, општина Богданци, бил пронајден починат во нива...
Локално

(Фото) Пожар во напуштен отпад во Маџари го зацрни небото над Скопје

Никола Осило
Напуштен отпад во близина на црквата во скопската населба Маџари во моментот гори. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје информираат дека во моментот на...