еМагазин

Tag : цигари

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

На македонската трпеза во 2019 најприсутни лебот, јајцата, пилешкото и компирот

Редакција
Леб, јајца, ориз, пилешко месо, макарони, компири, пиперки, домати, сирење, биле најчестите продукти на трпезата на македонските граѓани во изминатата година. Според податоците на Државниот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Непушачите на мака: Создадена мапа на угостителски објекти во кои не се пуши или има одвоен дел

Редакција
Многу од непушачите реагираат на законските измени со кои е дозволено да се пуши во затворен простор што претходно беше забрането. Имајќи го во предвид...
Локално

Разбојник со закана зел пари и цигари од продавница во Скопје

Никола Осило
На 08.08.2019 во 00,03 часот во СВР Скопје, било пријавено дека едно лице со закана одзело пари и цигари од продавница на улица „11-ти Октомври“,...
Свет

Во Шведска од денеска забрането пушење и на отворено

Редакција
Во Шведска денеска стапува на сила забраната за пушење на отворено на некои јавни места, како што се игралишта и перони на железничките станици. Со...
Балкан

На солунското пристаниште конфискувани контејнер со над 12 милиони шверцувани цигари од Кина наменети за Македонија

Редакција
Со помош на скенер и специјално обучено куче, царинските служби на солунското пристаниште откриле контејнер од Кина со 629.000 кутии, односно 12.596.000 парчиња шверцувани цигари,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боро Стојчев поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на Ново Село

Редакција
Градоначалникот на општина Ново Село, Боро Стојчев денеска во писмена изјава до Советот на општина Ново Село побара неотповиклива оставка од функцијата, поради морални причини....
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство побара да се активира условната пресуда од 2 години затвор за градоначалникот на Ново Село за дело од 2015

Редакција
Основното јавно обвинителство од Струмица бара градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев, да се упати на издржување на казна затвор од две години за кривично...
Македонија

Пак ќе може да биде градоначалник: Казната на Стојчев за шверц на цигари од 18 намалена на 6 месеци

Редакција
Казната за шверц на цигари на градоначалникот на Ново Село, Боро Стојчев е намалена од 18 на 6 месеци. Апелацискиот суд во Штип ја прифати жалбата...